Про сайт

на сайті ви знайдете цікаві статті, фото м. Чернівці, а також план-схему міста з пошуком вулиць та умовними позначеннями.

Автори сайту

СТЕПАН ІВАНОВИЧ КАРАЧКО

Державний архів Чернівецької області
Керівник групи

Народився 1 серпня 1953 року на Тернопільщині село Пелипче.
В 1960 році пішов у місцеву середню школу.
В 1971 році вступив у Львівський університет на історичний факультет . Працюю 23 років у Чернівецькому державному архіві.
Цікавлюсь історією та діаспорою Буковини та Галичини у широкому світі.
Також збираю різного роду інформацію для видання книги. Маю велику фонотеку української музики, що записувалась у діаспорі.
В Канаді вийшли дві монографії “Маморниця, історія української піонерської спільноти в Саскачивані 1900-1995 рр.” спільно з Женею Дутчак – Заячківською професор Отавського університету.
Особисто був знайомий з нині покійним Рамоном Джоном Гнатишином екс – генерал-губернатором Канади, прем”єром Саскачевана Рой Романівим, Сільвою Федорюк лейтенант-губернатор Саскачевані. Науковцем Ервіном Чаргофом, професор Дмитро Штогрин та багато іншими тими хто відірваний від неньки України.
Робив багато досліджень у архіві про генеалогічне коріння наших буковинців, зокрема Рамону Джону Гнатишину, Василью Курилику, Аркадію Жуковському, Євгенії Дутчак, Миколі Бідняку, Ервіну Чаргофу, Марії Руснак журналіст радіо “Канада” відомого в Америці архітектора Івана Жуковського, Зеноній Стефанів історик, та багатьом маловідомим ти, що мають родинне коріння у нас на Буковині.
Маю публікації в журналі “Архіви України” та “Національні архіви Канади” місцевих газетах “Час” ,”Буковина”, “Молодий буковинець”, “Свобода слова”, “Буковинське віче”, “Сіті інфо” також в канадські газеті маю свої праці це “Батьківщина” , “Галицька зоря”, в американські періодиці “Українське історичне пресове ревю”, “Українські вісті” ,”Бюлетень українців Америки”.
В державному архіві Чернівецької області виявив безліч унікальних документів; листи Михайла Грушевського, перебування Володимира Винниченка в Чернівцях.
Про приїзд та гастролі в нашому місті Олександра Вертинського.
В загальному в газетах маю понад двісті публікацій.